Cilt yenileme ile lekeler yok oluyor

cilt-lekeleri

Cilt yenileme yaparak var olan hafif kırışıklıkları yok edebilir ve asıl önemlisi lekeleri yok edebilirsiniz. Daha çok sırt bölgesinde ve yüz bölgesi ile omuz kısmında ortaya çıkan bu lekeler kadınları daha çok rahatsız ediyor ve istedikleri kıyafetleri giymesine dahi engel oluyor olabilir. Bazen çok hafif lekeler yer alıyorken bazı durumlarda ise hem ertelenmiş olmasından dolayı hem de cildin yapısından dolayı daha hızlı ilerleyen ve daha fazla oluşan cilt lekeleri olabilir. Cilt yenileme işlemlerinde en çok peeling yöntemi yapılıyor.  Burada yapılan kimyasal peeling ile alınacak olan sonuçlar cildin eski tabakasının soyulmasına ve yeni cildin gelmesine yardımcı oluyor olacak. Bu tekrarlandığı zaman ise eski ve zarar görmüş deri artık yavaş yavaş yok olarak alttan yeni ve temiz deri kendini göstermeye başlıyor olacaksınız.

Leke tedavisi için korkularınız olabilir. Açana acıyor mu ya da e kadar sürecektir diye merak edebilirsiniz. Leke tedavisi için dayanılmayacak ağrılar söz konusu değil ve bu tedavinin sürmesi ise sizin cilt yapınız ve lekelerinizin boyutları ile ilgili olacaktır. Leke tedavisi için ortalama 5 dakikalık bir işlem sonrası cilt soyulmaya başlanacak ve bu belli aralıklar ile tekrarlanıyor olacak. Bu konuda doktorunuz ile görüşmelerinizi ertelmeyin ve seanslarınızı ihmal etmeden devam ederek daha hızlı bir şekilde sonuç almaya başlayınız.

Güneş cilt lekeleri için Doktor Mustafa Karataş kişiye özel tedavi uyguluyor olacak ve ilk olarak cilt analiz edilerek hem ortalama bir seans süresi hem de uygulanacak olan tedaviye karar verilecektir. Güneş cilt lekeleri için alacağınız tedavi sonrasında 3 gün boyunca makyaj yapmaktan kaşınınız ve cildinizi sadece saf su ile yıkamaya devam ediniz. Güneş cilt lekeleri bu süreç boyunca soyuldukça yok olmaya başlayacak ve alttan temiz deri çıkarak lekelerin ciltten gitmesini sağlamış olacaktır. Kısaca sizlerde artık sizi rahatsız eden bu lekeleri yok etme zamanı geldi diyorsanız o halde doktor ile görüşmelere başlayabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir