İnsanlığın Olağan Üstü Gizemi

İnsanlığın Olağan Üstü Gizemi

Etiketler:İnsanlığın Olağan Üstü Gizemi, Olağan Üstü Gizemler, Dünyadaki Gizemleri, Gizem Dünyası, Dünya Üstü Gizemler

Gün geçmiyor ki bilim adamları yeni bir şeyler hakkında bilgiler paylaşmasın.İnsanlığın Olağan Üstü Gizemi sizlere sunmaktayız. İnsanoğlu gerçekten yaradılış harikası bir mekanizmaya sahiptir. Ancak halen çözümlenememiş ya da henüz bilmediğimiz birçok enteresan özelliği de halen bulunuyor. İşte son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamlarını bile hayrete düşüren insanlar hakkında 4 olağanüstü gerçek.
Bunlardan ilki Dil İzi. Evet, yanlış duymadınız. Herkesin kendisine özgü tıpkı parmak izi gibi bir dil izi ve şekli varmış.

Olağanüstü Durum

Olağanüstü Durum

Bu yüzden de kendinizi kamufle edip çıktığınızda sakın dilinizi çıkartıp kendiniz ele vermeyin.
Bunun haricinde hiç farkında olmadan kıl, tüy ve deri döken bir yapıya sahibiyiz. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki insanlar her bir saatte yaklaşık olarak 600 bin partikül deri dökülmesi yaşıyorlar. Bu hesaplamadan yola çıkan uzmanlara göre her yıl ortalama 680 gram civarında bir deri döküntüsü sarf ediliyor. Tüm bunların yanında ise 70 yaşına kadar yaşayan bir insan ortalama ömrü boyunca 48 kilo gram deri atmış veya dökmüş oluyor.
Yetişkinlerin kemik sayısının bir bebekten daha az olduğu da uzmanlarca verilen bilgiler içinde yer alıyor. Yeni doğan bir bebekte kemik sayısı 350 kemik bulunuyor. Ancak yaş ilerledikçe kemikler eriyor veya birbirine kaynıyor. Yetişkin bir insanda ise 206 kemik sayısına düşüyor.
Midemizde bulunan mukozanın dış kısmının oldukça dayanıksız olduğu ve her 3-4 gün ara ile yeniden yapılanıyor. Bunun işleyişindeki sır ise mide sıvısının midemizi bile eritecek aitler içermesidir. Bu şekilde kendini yeniler ve sağlıklı oluruz.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir