Ebru Şallı

Ebru Şallı

Ebru Şallı 15 ocak 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Güzel olduğu kadar, başarılı ve arı gibi çalışkan bir kişiliğe sahiptir. Tescilli güzelliğinden ziyade içinin daha iyi bir kişilik ile kaplı olması güzelliğini daha çok seviyor olmasının ardında kalmaktadır. Güzel Ebru Şallı hayatta neyi gönülden isterse gerçekleşiyor olduğunu görmesi kalp güzelliğinin eseri olduğunun farkında. Çünkü mucizevi bir güce sahip olduğunun bilincinde. Bunu herkesin nasıl yapabileceğini kendi ağzından hiç çekinmeden ve kimseden gizlemeden açıkça anlatıyor anlatıyor. Türkiye Güzeli unvanını kazanması ile birlikte bütün genç kızların gıptayla baktığı özenilen bir isim oldu. Sonrasında ilk yapmış olduğu evliliği, boşanmasının ardından ve yeniden yaşadığı isteyerek başladığı masal gibi bir aşk sayılabilecek ve peri masalı gibi yapılan bir düğünle belleklere yer ederek yerleşti. İmrenilen her genç kız tarafından özenilen bir evlilik yaptı, Ebru Şallı evliliği 14 yılın ardından bitti. Evliliğinden olan pırlanta gibi iki erkek çocuğuyla birlikte bundan sonraki hayatına başlangıç yaparak yepyeni bir hayatı var artık. Kendini anlatırken şanslıyım diyor. Eğer benim için farklı bir kader yazıldıysa da, ben o kaderi, değişmeyecek kaderimi ben kendim değiştirdim diye anlatıyor. Eğer kraliçe seçildikten sonra hayata öylece kendimi bıraksaydım, hiçbir şey yapmayıp öylece kalsaydım, hala aynı noktada sayıyor bir halde olacaktım. Ben hep daha iyi istedim ve kazandım.

Daha güzel neler yapabilirim, kendimi daha iyi nasıl geliştirebilirim diye düşündüm. Hiç boş oturmayan güzel kişilik sahibi Ebru Şallı boş oturduğum bir dönemi hatırlamadığını anlatıyor kendini ifade ederken. Kraliçelik seçilmemden sonra kurslar hiç bitmedi, televizyon programları ile sürekli kendimi geliştirdim, pilates eğitimi alarak bu konuda sürekli mükemmeli yakalamanın peşinden koşan sporsever Ebru Şallı, yemek programları düzenleyerek çalışmalarını sürdürmüştür. Kitap yazama konusunda bakıldığında düşünce yapısı geniş olan yazar kişiliğinin gelişmesinden dolayı ne ararsanız var. Sonuçta birilerine de bunu aktarıyorum diyerek bilgilendirmeyi bildiklerini aktarmayı sevdiğini dile getirmektedir. Öğrendiği her şeyi sadece kendisi için öğrendiğini de belirtmekten geri kalmıyor. Herkesle paylaştığı bu elde ettiği bilgileri insanlık yararına bir şeyler yapma çabasında olduğunu ifade ediyor. İnsanın kaderini değiştirme konusunda herkesin kendi kaderini kendisinin yazabileceğine inanıyor. Bunu çalışmaları azmi ve karakteri ile en iyi şekilde ortaya koyabileceğini ifade etmektedir Evrenden torpilli olan insanın yan gelip yatmadığı sürece sahip olduklarını daha da geliştirebileceği konusunda iddialı konuşuyor.

Düşündüğü her şeyi, kalbinden geçirdiği her düşünceyi ve her isteğinin en iyi şekilde gerçekleştiğini söylüyor. Ebru Şallı 1993 yılında güzel seçilmesinin ardından mankenlik ve fotomodellik çalışmalarına 1995 yılları ile 2003 yılları arasında devam etmiştir. Fiziğinin spor konusunda yatkın olması ve pozitif enerjisini hiçbir zaman kaybetmemesinden dolayı bu alanda aldığı derslerinde yardımı ile ders verebilecek kapasiteye ulaşmıştır. Kendi tesislerinde ve tercih edilen ortamlarda plates konusunda programlar düzenleyen güzel manken fotomodel bu alanda yayınlamış olduğu videolarla da formda kalmak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yemek programları düzenleyen güzel manken fotomodel ebru Şallı oyunculuk kariyerini de geliştirme aşamasında televizyon dizilerinde rol almıştır. Emrah ile aynı kareleri paylaşan güzel fotomodel unutabilsem dizisi ile televizyon oyunculuğunda görev almıştır.

1997 yılında Ozon Orhan’la evlenen güzel manken bir yıl sonra aralarında çıkan anlaşmazlık sonucu boşanmıştır.2002 yılında Harun Tan ile evlenen Ebru Şallı 11 yıl evli kalmış ve çocuk sahibi olmuştur. 2013 yılında boşandığı bu evliliğinden iki erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. 1995 yılında televizyon dünyasında dizi sektöründe oyunculuk görevi üstlendiği gölge çiçeği dizisinde başarılı olduğu kadar güzelliği ile de göz doldurmuştur. 1998 yılında komedi ağırlıklı televizyon dizisi Reyting Hamdi dizisinde seyircileri eğlendirirken güzelliği ile de dikkat çeken güzel oyuncu dizinin izleyici kitlesini son derece adına yakışır bir hal almasını sağlamıştır. Reyting adına yapılan çalışmaların amacına ulaşması konusunda son derce başarılı bir karakter çizmeyi başarmıştır. 1999 yılında Emrah ile başrollerini paylaştığı unutabilsem dizisinde duygu yüklü sahnelerin yaşanmasında önemli rol oynayarak oyunculuğunu ispatlamıştır. Bir oyuncuda olması gereken tüm özellikleri taşıyan güzel manken her aldığı rolü başarı ile hayata geçirmesi başarılarının kişiliğinden kaynaklandığını da gözler önüne sermektedir.

2002 yılında televizyon dizi çalışmalarına hız veren Ebru Şallı Belalım Benim dizisinde başarılı bir oyunculuk sergileyerek her rolde olduğu gibi fiziği ile de göz doldurmuştur. Herkes tarafından özenilen güzelliğinin arkasında spor olduğunu her fırsatta belirten güzel oyuncu aynı zamanda sağlıklı beslenmeyi de belirtmeden sözünü bitirmemektedir. Güzel bir kadın olmasının yanında gıptayla bakılacak kadar da ince. Ama unutulmaması gereken en önemli husus her şeyden önemlisi pozitif bir yapıya sahip. Gözlerinin içi sürekli gülüyor nereye baksa pozitif enerjisini hissettiriyor. Ebru Şallı sağlıklı beslenme adına yapmış olduğu çalışmalarının eseri olarak televizyon programlarının yanı sıra çalışmalarını ölümsüzleştirmek adına yazmış olduğu kitaplar bu alanda ilgi görenler arsında yer almaktadır. Ebrunun mutfağı adlı kitabında sağlıklı beslenme adına bilgiler yer almaktadır. Aynı zamanda hamilelikte sağlıklı ve güzel kalmak adlı kitabı daha fazla ilgi toplamıştır. Ebrunun Doğal Güzellik Sırları, Besleyici ve Lezzetli Çocuk Yemekleri adlı yemek kitabı, Ebrunun Mutfağından, Ebru Şallı ile plates adlı kitapları güzel fiziğe sahip olmak isteyenler için bilgi kaynağı olmaktadır. Ebru Şallı pozitif enerji yüklü hayatına yazdığı kitaplar kadar dolu dolu devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir