Emel Özkızıltaş

Emel Özkızıltaş

1986 yılında dünyaya gelen model Emel Özkızıltaş’ın anne ve babası ayrı yaşamaktadır. Ekranlarda sergilenen modellik yarışmalarında gördüğümüz Özkızıltaş’ın asıl mesleği kabin memurluğu. Güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplayan Emel Özkızıltaş Uçak Kabin Memurluğu işinden ayrılmasının akabinde Bu Tarz Benim adlı yarışmayla ün kazanmıştır. TV’lerdeki ilk serüvenine bir kliple başlayan güzel model bir türkünün klip çekimlerinde yer almıştır. Şarkıcı Abdullah Yıldız’ın Mektuplar adlı klibinde oynayan Emel Özkızıltaş burada bir köylü kızını canlandırıyor. Ey vefasız bu naz bu sitemin ne/ yar mı buldun yol mu çizdin kendine mısralarıyla başlayan türküde klip gereği iki gencin aşk hikayesi ekranlara taşınıyor.

Ardından ekranlardaki serüvenine bir TV kanalında yayınlanan Bugün Ne Giysem adlı yarışmada devam eden Emel Özkızıltaş burada da seyircilerin bir hayli ilgisini çekiyor. Jürinin karşısına Banu Alkan yürüyüşüyle çıkan Emel Özkızıltaş bu yürüyüşüyle ilk etapta jürinin ilgisini bir hayli çekmeyi başarmıştır. Yarışmada jüri kendisine biyografisinde geçen Levent Bey kim diye sorunca, “O benim babam” diyen Emel Özkızıltaş bir süre göz yaşlarını tutamıyor ve stüdyoda duygusal anlar yaşanıyor. Giydiği siyah beyaz kıyafetin jüri tarafından takdir edilmesinin ardından duygusal yoğunluğunu üzerinden atıp mutlu bir şekilde sahneden ayrılan Emel Özkızıltaş seyirciyi de etkilemeyi başardı. Bu yarışmanın ardından 2014 senesinde Bu Tarz Benim adlı moda yarışmasına iştirak eden güzel model, Türkan Şoray’ın bir filmindeki repliğini taklit ederek söylediği “Ey kız balık mı aldın yoksa koca mı aldın, kör müydü gözlerin mini kız onu gece mi aldın” şarkı sözleriyle hem sosyal medyada hem jüri karşısında beğeni kazandı.

Türkan Şoray taklidi yaptığı sırada jüri üyeleri arasında ünlü isimler de bulunmaktaydı. O gecede Safiye Soyman ve Soner Sarıkabadayı gibi ünlü şarkıcılar konuk jüri olarak değerlendirmelerde bulunmuştu. TV’lerde moda üzerine kurulu programlardan bir tanesi olan Bu Tarz Benim adlı yarışmada birçok yarışmacı kıyafetler giyerek jüri karşısına çıkıyor ve jüri üyeleri kendilerini belli puanlara göre değerlendiriyor. Kanal değişimi dolaysıyla yaşanan format sorunundan dolayı bir süre adli mevkilere yansıyan moda programı ilk etapta çok fazla ilgiyle izlenmesine rağmen ardından yaşanan reyting düşüşünden dolayı program ekranlardan kaldırıldı. Acun Ilıcalı’nın satın aldığı TV 8 ekranlarında yayınlanan şekliyle (İşte Benim Stilim) genel izleyici kriterlerine göre yapılan sıralamada 27. sırada iken Show TV ekranlarında boy gösteren programın Bu Tarz Benim şekli ise 46. sıralarda dolaştı. Gün geçtikçe moda programının reytingi iyice düştü. Programın finaline gelindiğinde ise Emel Özkızıltaş yarışmanın birincisi seçilerek 100 bin liralık ödülün hak sahibi oldu.

Emel Özkızıltaş Nasıl Birisi Aslen İstanbullu olan Emel Özkızıltaş yine orada doğup büyümüş. 1986 yılında dünyaya gelen Özkızıltaş 1,75 boya sahip. 55 kilo gelen ünlü model hem güzelliği hem de fiziği ile hem seyircilerin hem de jürinin beğenisini çekebilmişti. Saç rengi siyah ve gözleri kahverengi olan Emel Özkızıltaş moda eğitimi almaya devam ediyor. Kendisini en iyi kendisi anlatan Emel Özkızıltaş özelliklerinden bahsederken şık ve sade giyinmeyi sevdiğini ileriye sürüyor. Cilveli konuşma tarzıyla katıldığı yarışmalarda dikkatleri üzerine çeken Özkızıltaş kendisine seslenildiğinde ekranlar karşısında “Efendim” yerine “he” diyişi tuhaf ama ilgi çekici bulunmuştu. Yarışmanın jüri üyelerinden birisi olan Kemal Doğulu kendisine has tabiriyle Emel Özkızıltaş’a Oya Aydoğan ve Banu Alkan karışımı birisi olduğunu söylüyor.

Bir zamanlar hosteslik yaptığı sıralarda hava yollarında çalışan pilotların kendisinin rol yaptığını düşünüp bu tiplemeye inanmadıklarını söylüyor Emel Özkızıltaş. Emel Özkızıltaş ve İnstagram Sosyal medya vasıtasıyla artık ünlüler günlük yaşamlarını takipçileriyle paylaşabiliyor. Tabi bu “takipçi” kelimesi de sosyal medyayla dilimize yerleşen bir kelime. Ünlüler sahip olduğu takipçi sayısıyla kendisini gösterebiliyor. Zennube kullanıcı adıyla instagram hesabı olan Emel Özkızıltaş şu anda 500 bine yakın takipçiye sahip. Bu İnstagram camiası için bir hayli yüksek bir sayı. Emel Özkızıltaşın kendisi ise 233 kişiyi takip ediyor şu anda. İnstagram Biyografisine “Show TV Çarkıfelek’te Hostes, TV8 İşte Benim Stilim İkinci Sezon Türkiye’nin En Tarz Kadını” yazan Emel Özkızıltaş her geçen gün takipçi sayısını artırıyor. Emel Özkızıltaş’ın İnstagram’da paylaştığı resimleri incelediğimizde bundan haftalar önce paylaşmış olduğu ilk resmi gözümüze çarpıyor. Kırmızı renkteki hostes kıyafetleriyle uçağın girişinde verdiği sempatik pozu bir hayli beğeni almış.

Ayağındaki kırmızı ayakkabı ve kıyafetinin uyumu ta o zamanlardan beri modaya düşkün olduğunu ve şık giyinmeyi iyi bildiğinin en güzel ifadesi. Bununla birlikte resmin altındaki hayran yorumları da dikkat çekici. Kimi hayranları kendisine “Türkan Şoray’ım Seni çok seviyorum” gibi yorumlar yaparken kimileri de “Ya Türkiye’nin en tarz kadını hostes mi olur” diye gülücük emojili yorumlar yapıyor. Genelde tek başına ve bazen de arkadaşlarıyla pozlar paylaşan Emel Özkızıltaş’ın bir erkekle beraber olan ilk resmi dikkat çekiyor. Resme baktığınızda ise kardeşi olduğunu görüyoruz. Gayet yakışıklı olan kardeşinin yanında çektirdiği resmin altına “Canım Kardeşim” etiketi yapan Emel Özkızıltaş’ın bu resmi yedi yüze yakın like almış durumda. Genelde sıradan kişisel paylaşımlar yaparken bir anda bir dizi karesinden görsel karşımıza çıkıyor Emel Özkızıltaş’ın instagram paylaşımlarında. Fox TV’de yayınlana O Hayat Benim adlı dizideki bir sahnesinin ekrandan çekilmiş görüntüsünü paylaşan Emel Özkızıltaş’ın dizi tecrübesi olduğunu da buradan anlıyoruz.

Moda yarışmalarına katıldığı zamanlara kadar olan paylaşımlarında genelde gitti tatil bölgelerinden fotoğraf atan Emel Özkızıltaş’ın denizi ve güneşi çok sevdiğini paylaşımlarından anlıyoruz. Bu tür paylaşımların ardından tabiri caizse Emel Özkızıltaş’ı Emel Özkızıltaş yapan paylaşımlar başlıyor. Bu Tarz Benim yarışmasından bir ekran görseli paylaşan ünlü model binlerce beğeni alıyor. Pembe çiçekli klasik bir küpe ve arkadan toplanmış bir saçla seyirci karşısına çıkan ünlü model hayranları tarafından sevgi yağmuruna tutuluyor. Bu resme yapılan yorumlar da bir hayli dikkat çekici. Çoğu takipçi bu pozunu tamamen Türkan Şoray’a benzetirken birçok takipçi de “çizgi film karakteri gibi çok tatlısın” gibi yorumlar yapıyor. Bundan sonra genelde katıldığı yarışmalardan görsel atan Emel Özkızıltaş’ın dikkat çeken bir diğer yönü de dini ve resmi günlerde veya özel günlerde bu zamanların önemine karşı tepkisiz kalmaması.

Kandil gecelerinde yazdığı bir notu paylaşan Emel Özkızıltaş bazen bir yerden duyduğu kan ihtiyacı anonsunu paylaşıyor. Bazen de kendi yazdığı bir notla hayranlarıyla Günaydın mesajı paylaşan Emel Özkızıltaş terör hadisesi sebebiyle ülke olarak yaşadığımız ortak acılar için de duyarsız kalmıyor ve gerekli tepkileri koyarak duyarlılığını dile getiriyor. Emel Özkızıltaş’ın paylaşımları arasında tabii ki sadece fotoğraflar yer almıyor. Kimi zaman moda yarışmalarından aldığı videoları paylaşan Emel Özkızıltaş bazen de kendi kendine çektiği videoları fanlarıyla paylaşıyor. Bazı videoları 150 bine yakın izlenme alan ünlü model paylaşımlarından da anlayabileceğiniz gibi kendisinin takipçisi olan hayranlarıyla vakit geçirmeyi çok seviyor. Hayranları da kendisinin bu samimiyet ve içtenliğini geri çevirmiyor tabii ki. Karşılıklı ilgiyle takipçileriyle olan samimiyetini ilerleten Emel Özkızıltaş kariyerinde çok daha yükseleceğe benziyor.

Emel Özkızıltaş Resimleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir