Neslihan Önder

Neslihan Önder

1987 yılında dünyaya gelen Neslihan Önder İstanbul’da doğmuştur. Son zamanlarda ekranlarda çıkan moda yarışmalarından tanıdığımız ünlü isim aslında yıllar önce de podyumlarda boy göstermiştir. Bundan yıllar önce 2006 yılında Best Model Of Turkey yani Türkçe karşılığıyla Türkiye’nin en iyi modeli seçilen Neslihan Önder modellik konusunda bir hayli birikime sahip. Aynı yılın içinde Best Model Of World yani dilimizdeki karşılığıyla Dünyanın En İyi Modeli adlı yarışmada da ikinci olan model bu müsabakanın akabinde 6 ay kadar bir süre Çin’de yaşamıştır. Çin’de kaldığı bu süre içinde modellik konusunda büyük adımlar atan Neslihan Önder bir haftada üç reklam filminde oynadı bunun yanında da bir ay içerisinde 40 tane katalog çekimlerinde boy gösterdi. Neslihan Önder Çin’deki başarıların ardından Türkiye’ye geri döndü. Döndüğünde ise dünya evine giren Önder 4 yıl boyunca evli kaldı.

Evli kaldığı süre boyunca mankenlik mesleğinden uzak duran Önder, 2011 senesine geldiğinde Fasion Week moda organizasyonu sayesinde bir süredir bıraktığı mankenlik mesleğine geri döndü. Kendisi halen ünlü modacı ve moda programlarının vazgeçilmez jürisi Uğurkan Erez’in ajansına bağlı bir manken olarak hayatını sürdürmekte.Neslihan Önder’in evlilik hayatındaki bir diğer gelişme ise 2 yıl boyunca flört ettiği sevgilisi Adanaspor futbolcularından Erkan Ergun ile evlenmesidir. 2008 yılında futbolcuyla hayatını birleştiren Neslihan Önder 2009 yılında Volkan isminde bir çocuk dünyaya getirmiştir. TV’lerde yayınlanan birçok şov programına katılan Neslihan Önder Show TV’de gösterimde olan Ben Buradan Atlarım adlı yarışmaya iştirak etti.

Ayrıca Acun Ilıcalı’nın satın aldığı TV 8’de yayınlanan ve izleyicileri ekrana kilitleyen yarışmalardan olan Durma Dans Et adlı organizasyonda Cemre Kemer, Kemal Doğulu ve Edis Görgülü ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır. Son olarak Neslihan Önder 2016 yılında TV8’de yayınlanan İşte Benim Stilim adlı yarışmada boy göstermiştir. Çeşitli hadiselerle ekranlara yansıyan ünlü manken Neslihan Önder alkollü araç kullandığı için hakim karşısına çıkmıştır. Kendisi alkollü araç kullandığı açın hakkında 6 aylık hapis istemiyle ceza açılan Neslihan Önder hakim karşısına avukatı ile beraber çıktı. İstanbul Asliye Ceza’da görülen dava neticesinde Neslihan Önder tutuksuz yargılanmıştır. Hakim karşısına çıkınca yaşadıklarını anlatan Önder olay tarihinde bunalımda olduğunu ileri sürmüştür. Canı sıkkın olduğundan dolayı birkaç kadeh içki aldığını belirten ünlü manken, alkolün verdiği tesirin geçmesini beklediğini ve ondan sonra yola çıktığını söyledi. Alkolün etkisinin şahısların bünyesine göre değiştiğini belirten ünlü manken kendisinin içtiği miktardan etkilenmediğini ve şoförlüğünün de gayet iyi olduğunun altını çizdi.

Hakim verdiği kararla ünlü mankeni 25 gün hapis cezasına çarptırdı. Bu cezayı da para cezasına döndüren hakim 500 tl’lik bir cezayla ünlü mankeni serbest bıraktı. Neslihan Önder Ve İşte Benim Stilim Kavgası Ünlü moda yarışması İşte Benim Stilimde çıkan yarışmacı Esra jüri tarafından beğenildi. Bütün jüri üyelerinden olumlu dönütler alan Esra mutluluğunu jüri üyelerine sarılarak gösterdi. Beğenilen yarışmacının haksız yere beğenildiğini düşünen Neslihan Önder podyumda jüri önünde yarışmacı dururken yapılan jüri beğenilerini eleştirip müdahale ederek tavrını koydu. Jürilere hitaben, podyumdaki yarışmacı için “Bir şey söylemek istiyorum. Tamam Kıyafeti beğendiniz, ama şu saçta kullanılan örgüyü hiç görmediniz mi? hangi gözle baktığınızı ben gerçekten merak ediyorum. Bu saç modeli milattan önce kalma bir model, her şeyi geçtim saçında abiye örgüsü var.” diyen Neslihan Önder stüdyoda soğuk rüzgarların esmesine sebebiyet vermiştir.

Akabinde Jüri üyelerinden takıştığı jüri olan Hakan Akkaya söz aldı ve cümleleriyle Neslihan Önder’in üzerine yürüdü. Akkaya, “Senin yakana koymuş olduğun o kürkü geçtiğimiz haftalarda sen mi keşfettin.” diyerek çıkıştı. Ardından konuşan Neslihan Önder’in kurduğu cümlelere daha fazla dayanamayan Modacı Hakan Akkaya, ayağa kalkarak “Hayatım gel benim koltuğuma otur, jüri sen ol. Gördüklerini eleştirirsin ama arkadaşına yorum yaparken eleştirip jüriyi açıklama yaptırma konumuna geçemezsin. Sana sekiz puan verirken problem olmuyor da yarışmacının kafasındaki örgüyü göremedik bu mu problem oldu? ” Bu cümlelerin üzerine geri durmayan Neslihan Önder, “Kimimiz daha üstün olabilir kimimiz ise daha da aşağıda olabilir, ne olduğunuzun hiçbir ehemmiyeti yok. Netice itibariyle görsel duruş olarak siz bu yarışmacıya baktığınızda siz burada en üst seviyede oturan kişiler olarak bu örgüyü göremiyorsunuz” diye çıkıştı. Tartışmaya devam eden jüri Hakan Akkaya, “Göremiyor da ne demek, belki de beğendik örgüsünü.

Ben Örgüye bayıldım. Sen nasıl olur da bu kadar iddialı bir cümle kurabiliyorsun. Ben on yedi yıldı bu ülkede defile yapmaktayım. Sen o kadar yanlış giriyorsun ki, bunu nasıl göremezsiniz diyorsun. Bu adaletsizlik değildir. Fakat şu adaletsizlik olur. Sen ve diğer yarışmacı aynı modelle gelirsiniz. Sende beğenmediğimi onda beğenirim o adaletsizlik olur, adil bir şey olmaz. Sen başka bir şeyin hırsını yanlış bir taraftan çıkartıyorsun. ” diyerek tavrını koydu. Bunun üzerine biraz geri adım atan Neslihan Önder, ” Ben şahsi olarak kimseye bir şey demedim. Ben sadece dedim ki bu saçı hiçbir tasarımcının görmediğinden yakınıyorum burada.” diyerek ayağa kalktı ve podyumda duran yarışmacının yanına kadar gelerek yarışmacının at kuyruğu saçını tutup havaya kaldırdı. İyice gerilen stüdyo ortamında herkes Neslihan’ın ne yapacağını beklerken Neslihan ağlayarak yarışmacı için “Soruyorum size bu saç mı?” diye çıkıştı. Bu hadisenin ardından gözyaşlarına hakim olamayan Neslihan Önder stüdyoyu terk etti.

Bu arada podyumda duran ve Neslihan Önder’in eleştirilerine maruz kalan yarışmacı Esra büyük bir şok yaşadı. Tartışmaların ardında sunucu Öykü Serter “Hepimiz burada yarışıyoruz fakat kıldan tüyden meseleleri bu kadar da büyütmemek gerekir, isterseniz konuyu kapatalım” demesi üzerine tekrar söz alan jüri üyesi Hakan Akkaya, “Tek bir şey söylemek istiyorum, sevgili arkadaşlar, buradaki her yarışmacıya, hiç kimseyle kişisel olarak bir bağım yok. Kimseyle bir problemim yok, benim için hepiniz eşitsiniz, ve gayret gösteren herkes benim için yukarı çıkıyor. O yüzden kusura bakmayın. ” diyerek gerilen ortamı biraz yatıştırdı. Neslihan Önder aynı yarışmanın 8 Ocak 2016 tarihli akşamında da büyük gerilim yaşamıştı. Önder’in gece de dans etmemesinden dolayı hem yarışmacılardan hem de jüri üyelerinden tepki çekmişti.

Yarışmacılardan bir tanesi olan Aslı Zen, Neslihan’a hitaben, bu kadar yarışmacı çalışarak buraya gelmiş sen de haksızlık etme diye çıkıştı. Bu cümlelere ve eleştirilere mukabil Neslihan da dans konsepti için çalıştığını fakat rahatsız olduğu için dans etmediğini ileri sürdü. Bir diğer yarışmacı olan Elif Ece ise tam da eleme esnasında olduklarını Neslihan’ın ise bu şekilde davranmasının haksızlık olduğunu ifade ederek yarışmacıya olan sitemini dile getirdi. Jüri üyelerinden İvana Sert ise yarışmacı Neslihan’ın neden böyle hareketler yaptığına anlama veremediğini neden bu yarışmaya katıldığını anlamadığını belirtti. Podyumun hakkını vermesi gerektiğini vurgulayan Sert ve diğer jüriler Neslihan Önder’in bu ve buna benzer çıkışlarının yarışmanın formatından uzak olduğunu ve hem diğer yarışmacıların hem de seyircilerin bu durumdan olumsuz etkilediğini belirtti.

Neslihan Önder Resimleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir