Şenol Güneş

Şenol Güneş

Bir haziran bin dokuz yüz elli iki Trabzon şehir doğumlu bir adamdır. Şenol Güneş spora karşı çok ilgili ve çok da merakı vardır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Şenol Güneş spora karşı olan merakı çocukluğundan beri vardı ve hatta basketbol oynamayı da çok sevmektedir. Ayrıca Şenol Güneş futbola karşı daha çok ilgisi vardı. Aynı zaman da Trabzon şehrinde futbola karşı yönlendirilmiştir. Şenol Güneş Trabzon şehrinde gençlik klübünde oynamaya başlamıştır. Şenol Güneş gençlik klübünde kaleci olarak oynamaya başlamıştır. Şenol Güneş on yedi yaşındayken Trabzonsporun alt yapısına girmeyi başarmıştır.

Şenol Güneş bin dokuz yüz altmış dokuz yılında Akçaabat Sebatsporda kaleci olmuştur. Daha sonrada Şenol Güneş profesyonel profesyonel futbolcu olarak oynamaya karar vermiştir. Şenol Güneş bin dokuz yüz yetmiş iki yılında tekrar kendi isteğiyle Trabzonspora dönmüştür. Şenol Güneş Trabzonsporda kalesini de korumuştur. Bu adam Trabzonspor formasını giydi ve maçlarda da altı kez şampiyonluk almıştır. Ayrıca üç kez de Türkiye kupasını kazanmıştır. Şenol Güneş bin dokuz yüz yetmiş iki ve bin dokuz yüz seksen yedi yılında bir başarı yakalayarak kendi kalesini de kurmaya başlamıştır. Şenol Güneş ülkemizin ünlü bir teknik adamıdır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Şenol Güneş ünlü kaleci ünvanına sahip olmaktadır. Daha sonraki yıllarında Şenol Güneş bin dokuz yüz yetmiş altı ile bin dokuz yüz seksen yedi yıllarında Trabzon kalesini koruduğu gibi aynı zaman da milli futbol takımını da korumuştur.

Milli takım formasıyla kendisi otuz bir tane maça çıkmıştır. Sonrsında da Şenol Güneş Trabzonspordan ayrıldı ve kendisi teknik dırektör olmak istemiştir. Teknik direktör olduktan sonra Trabzonspor da kendi takımını çalıştırmıştır. Ama bin dokuz yüz seksen dokuz ile bin dokuz yüz doksan yıllarında Trabzonspordan istifa etmek zorunda kalmıştır. Bin dokuz yüz doksan ile bin dokuz yüz doksan iki yıllarında Boluspor teknik direktörlüğünü yapmaya başlamıştır. Daha sonra Boluspordan ayrılıp bir yıl kaadar İstanbulsporu çalıştırmıştır. Sonra yine dört yıl Trabzonsporu çalıştırmıştır. Dört yıl sonra da tekrar ayrılıp Antalyaspor ve Sakaryaspora teknik direktörlük yapmıştır. Bir süre boyunca da burada teknik direktörlük yaptıktan sonra Milli takımda direktörlük yaptıktan sonra milli takımda direktörlük yapmıştır.

Şenol Güneş iki bin iki yıllarında milli takımın da çok büyük bir başarı göstermiştir. Şenol Güneş kendi milli takımın dünya kupasına başarısını giydirdi. Şenol Güneş uefa aldığı senenin en güçlü teknik adamı seçilmiştir. Şenol Güneş iki bin dört yılında milli takımdan da istifa etmiştir. Şenol Güneş istifa ettikten sonra güney kore takımı ile çalışmıştır. Burada bir yıl çalıştıktan sonra yine Trabzonspora transferliği olmuştur. Şenol Güneş eski kaleci olarak ve teknik direktörcü olarak tanınan ünlü bir isim olduğunu herkese hatırlatmak isterim. Bunu sakın unutmayınız. Şenol Güneşi merak eden herkes bu siteden bilinmeyenleri öğrenebilir. Şenol Güneşin medeni hali evli ve iki tane de çocuğu vardır. Şenol Güneş şu an altmış dört yaşındadır.

Şenol Güneşin burcu ikizler ve boyu da bir seksen olmaktadır. Şenol Güneşin futbol ve spor hayatı on beş yaşından itibaren başlamıştır. Daha sonra da kendini bu konuda geliştirmiş ve hayalindeki gibi güçlü bir direktör olmayı hak kazanmıştır. Şenol Güneş ilk futbola başladığı zaman mide bulantısı da yaşadığını söylemiştir. Daha sonra da yaşadığı mide bulantısının geçtiğini ve alıştığını söylemiştir. Şenol Güneş yaptığı meslekten çok memnun kalmaktadır. Şenol Güneşin yaptığı teknik direktörlüğü işi çok uğraşmalı ve çok da yetenek gerektiren bir meslek olduğunu da söylemek isterim. Ünlü teknik direktör Şenol Güneşin hayatını sizlere kısaca anlatmış olduk. Şenol Güneş hayatı boyunca daha çok Trabzonspor da çalışmıştır. Yaptığı amatörlük de her maçlar çok başarılı bir şekilde geçmiştir.

İlk senesinde Şenol Güneş kalecilikten hiç memnun değildir ve kalecilikten çok sıkılıyordu. Şenol Güneş o zaman anladı ki kalecilik ona göre bir meslek değildi. Kendisine uygun olan teknik direktörü olmaktır. Şenol Güneş ilk yıllarında basketbol sporu ile kendisi başarılı bir teknik direktörü olmuştur. Şenol bey günümüzde futbola damgasını vuran güçlü ve kuvvetli bir spor adamıdır. Şenol Güneş ülkemizi milli futbol takımında çok büyük başarılar elde etmiştir. Ayrıca ülkemizin milli futbol takımının başarısını da Şenol bey sayesinde olmuştur. Şenol Güneşin yaptığı bazen iki bin iki senesinde üçüncülük kazanmıştır. Şenol Güneşin futbol hayatı çok hareketli geçmıştir. Şenol Güneşin ilk spor merakı basketbol ile başlamıştır. Basketbol oynayarak Şenol Güneşin spor hayatı ilk bu şekilde başlamıştır. Trabzon futbola ve spora çok önem vermektedir. Bu yüzden de Şenol Güneş bu sayede spora merakı daha da çok artmaya başlamıştır. Ama Trabzon da basketbol biraz daha arka planda kalmaktadır.

Bu yüzden de Şenol Güneş basketbolu bırakıp futbola ilgisi olmaya başlamıştır. Şenol Güneş daha n sekiz yaşındayken Trabzonsporda amatör takımına geçmiştir. Daha sonra Şenol Güneş profesyonel futbolcu olmak için ilk adımını Sebet takımına transfer olmuştur. Hatta Şenol Güneşin ilk parlamasını bu şekilde başlamıştır. Sonra da fubool kariyerine devam etmiştir. Şenol Güneş yirmi yaşlarında iken eğitimine devam etmiştir. Şenol Güneş yirmi yaşlarında Turgay Semercioğlu adlı kişi ile koşu antremanlarına başlamış ve on beş sene boyunca da Trabzonsporda kalecilik yapmıştır. Çok kez şampiyon olmuş ve şampiyonluk da başarı yakalamıştır. Kendisi Türk sporunda çok önemli rekorlara imza atmıştır. Şenol Güneş ülkemizi en uzun süre gol görmeyen kalecisi olmuştur.

Şenol Güneş kaleci mesleğini çok sevmemektedir. Ama kalecilik de çok başarılı olmuştur. Çünkü Şenol Güneş her yaptığı mesleği çok iyi ve titizlikle yaptığı çok kez söylenmektedir. Kendisi Türk mili takımı formasını ilk kez bin dokuz yüz yetmiş altı yılında giymiş ve göstermiştir. Türk milli takımında oynayarak çok güzel bir maç olmuştur. Şenol Güneş Türk Milli takım formasını tam otuz kez giydiği söylenmektedir. Türk milli takımında tam beş defa kaptan olarak maça çıkmıştır. Şenol Güneşin teknik direktörlük hayatı oldukça başarılı olmuştur. Şenol Güneşin kalecilikte aldığı başarıları teknik direktörlüğünde de aynı başarıyı göstermiştir.

Şenol Güneş Trabzonsporda iken ligde süper başarılar göstermiştir. Şenol Güneş en çok milli takımda başarı göstermiştir. Bunu da özellikle sizlere belirtmek isterim. Şenol Güneş ülkemizde ve diğer ülkelerde çok tanınmış ve çok da sevilen teknik direktörüdür. Şenol Güneşin yaptığı her direktörlüğün de çok başarılı olmuş ve her zaman da konusu açılınca çok güçlü bir direktör adamı olduğu belirtilmektedir. Şenol Güneşin en son direktörlüğünü yapmak için iki bin on dört yılında Bursaspora sözleşme yapmıştır. Şenol Güneş hakkında bilmek istediğiniz her şeyi bu sitede bulabilirsiniz.

Şenol Güneş Resimleri

 

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir