Tolgahan Sayışman

Tolgahan Sayışman Kimdir

Tolgahan Sayışman Selanikli babası Trabzonlu annesi olan 17 aralık 1981 tarihinde İstanbul da dünyaya gelen yakışıklı bir oyuncudur. Tolga han sayışman 2002 yılında yapılmış olan Best Model of Türkiye yarışmasında 1.lik sıralamasını Tatlıtuğa kaptırarak bu birincilik ödülünü 2005 yılında güney Kore de yapılmış olan yarışmada kazanarak bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Karizmatik oyuncu Ayla Algan tarafından uzun bir süre oyunculuk eğitimine tabi tutulduktan sonra dizilerde boy göstermeye başlamıştır. En göze çarpan dizi karakteri olarak elveda Rumeli dizisinde kara kalpaklı Mustafa tiplemesi ile akıllarda kalıcı bir rol yeteneği sergilemiştir. Bu dizide tamamen oyunculuğunu kanıtlamış olan karizmatik oyuncu tolga han sayışman bu zamandan sonra bir çok dizide oyunculuk kariyeri olarak görev almıştır. Aile yapısı olarak Nil adında bir kız kardeşe sahiptir. Oyuncu ve model olan tolga han sayışman Kadıköy de bulunan İntaş lisesini bitirmesinin ardından doğuş üniversitesinde işletme fakültesini bitirerek mezun olmuştur.

Dizilerde oyunculuğa başlamadan önce Ayla Algan tarafından oyunculuk yönünde detaylı bir eğitimden geçirilmesi karizmatik yapısına oyunculuk mesleğinin iyice oturmasını sağlamıştır. Daha öncede belirtildiği gibi Ayla Alganın başarısı elveda Rumeli dizisinde canlandırdığı karakter olan Mustafa rolünde detaylı bir şekilde kendini göstermiştir. Genç oyuncu bu başarısını devam ettirmek için sürekli kendinden daha tecrübeli olan oyuncuları örnek alarak başarılarını devam ettirmektedir. 2009 yılında oyunculuk kariyerini aşk geliyorum demez film ile Berguzer Gökçe Korel beraberinde başrol oynayarak almış olduğu oyunculuk eğitiminin hakkını vermiştir. Rol almış olduğu dizilerde karakter yapısını diziye veya rolüne kısa sürede yakıştırması bu sayede dizide rol alan diğer oyuncular ile de uyum sağlamasında olumlu etki yaratmaktadır. Elveda Rumeli dizisinde kahramanlık konuları işlenirken kara kalpaklı Mustafa ailenin sevilen bir üyesi olarak aynı zamanda topraklarına bağlı kültür yapısına sahip kişilik karakterini yansıtmaktadır. Rumeli toprakları babasının memleketi olması acısından rolü benimsemesinde önemli katkı sağlamıştır. Bu dizinin devamında başarı basamaklarını ve oyunculuk kariyerini romantik komedi konusunu işleyen 2009 yılında televizyon filminde esas oğlan olarak devam ettirmiştir.

Aşk geliyorum demez adlı bu filmde Berguzel Gökçe Korel ile paylaşmış olduğu rolde başrol seviyesin de olan başarısını kanıtlamıştır. Romantizmin beraberinde gelen komik olaylar film içerisinde tolgahan sayışman tarafından üstlenen rolün bütünleşmesi sayesinde izleyiciye komik ve duygusal aynı zamanda düşündüren konuları işleyerek büyük bir seyirci kitlesi toplamayı başarmıştır. 2010 yılında başlamış olan eylül ayında start verilen ve 2014 yılına kadar devam etmiş olan lale devri dizisinde Hatice aslan, gül onat, Kenan Bal, Korel Cezayirli ve Selen Soyder ile oyunculuk kariyerini daha üst seviyelere taşımıştır. Dizide romantizmin ve aşkın en ince detayları ile birlikte incelenmesi karizmatik oyuncunun dizi boyunca modelliğinin de etkisi de etkili bir oyunculuk ve kariyer sergilemesine neden olmuştur. Tolgahan sayışmanın aşk ve arkadaşlık yaşamı 2012 yılı ile 2014 yılları arasında Selen Soyder ile birlikte yaşamış 2015 yılından sonra ise Almeda Abazi ile birlikte aşk yaşamına devam etmektedir. Tolga han sayışman oyunculuk kariyerine başlangıç olarak Avrupa yakası adlı dizinin 1. Sezonunda konuk oyuncu olarak yayınlanmış olan televizyon dizisinde 2004 yılı itibari ile görev almıştır. Komedi tarzında seyircisi ile buluşmuş olan dizide başlangıç aşamasında olduğu oyunculuk kariyeri almış olduğu eğitiminde etkisi ile rolü ile bütünleşmeyi başarmıştır. Bu dizinin devamında ve sonrasında 2006 yılında Esir Kalpler televizyon dizisinde Levent Ertekin karakteri ile dizi oyunculuğuna devam etmiştir. Aynı yıl 2006 yılında maçolar televizyon dizisi ile Tuncay karakteri rolünü başarıyla sergilemiş dizi boyunca televizyon seyircilerinin ilgi odağı olmayı başarmıştır.

2007 yılında Dicle televizyon dizisinde Ferhat karakteri ile oyunculuk başarı basamaklarını yükselterek dizilerin karizmatik ve etkili oyuncuları arasına girmeyi başarmıştır. Televizyon dizileri belirli sezonlarda ve belirli dönemlerde izleyicinin göstermiş olduğu ilgi oranına göre devamlılık sağlamasından dolayı tolga han sayışman dizilerdeki başarılı çalışmaları ile oynamış olduğu dizilerin özellikle genç nesil tarafından geniş bir kitle oluşturarak izlenmesini sağlamıştır. Dicle dizisinin devamında başarılı oyunculuk karakterinin kahramanlık üzerine daha başarılı bir şekilde oynayabileceğini gösterebilmek adına oyunculuk teklifi gelen 2007 ile 2009 yılları arasında geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Elveda Rumeli dizisinde başarmıştır. Bu dizideki başarılı oyunculuğu sayesinde Mustafa tiplemesi ile dizinin göze çarpan yüzlerinden olmuştur. Dizilerde belirli karakterler oyunculuk ve yetenekleri sayesinde izleyicinin ilgi odağı olarak dizinin seyrini değiştirdikleri bile olmaktadır. Bu dizide de model ve oyuncu olan tolga han sayışman bu fikri destekleyici nitelikte rol yeteneğini ortaya koymuştur. 2007 yılında Elveda Rumeli’nin ardından ali koş tiplemesi ile hepsi 1 dizisinde okul hayatında gençlerin yaşamış oldukları günlük olaylar işlenmesinde başarılı bir rol üstlenmiştir. Bunun sonrasında gençlik dizisi olan 2009 yılında yayınlanan televizyon dizisi Kavak Yelleri 3. Sezonda konuk oyuncu olarak rol almıştır.

Daha önce tolgahan sayışman ve diğer sevilen karakterlerin oynamış olduğu dizileri seyretmek için dizi seyret veya elveda Rumeli dizisi seyret, Avrupa Yakası dizisi seyret, Kavak Yelleri 3. Sezon seyret aramaları yaparak sevdiğiniz dizileri nostaljik havada seyretme şansını bulabilirsiniz. Tolga Han Sayışman sinema filmi konusunda da tecrübeli oyunculuğunu 2008 yılında yayınlanan aşk tutulması sinema filmi gösteriminde uğur karakteri ile oyunculuğunu ispatlamıştır. 2009 yılında romantik komedi tadında olan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Aşk Geliyorum Demez sinema filminde ali karakteri ile başrol de esas oğlanı başarı ile temsil ederek dizinin akışına yön vermiştir. 2010 ile 2013 yılları arasında lale devri 4. Sezonda çınar Ilgaz karakteri ile dizide önemli bir görev üstlenmiştir. 2010 ve 2011 yılları arasında Yer Gök Aşk televizyon dizisinde 2. Sezonunda oyunculuk kariyerini güçlendirmiştir. 2013 yılında sürgün sinema filmi ile Sedat karakteri ile sinema filmin oyunculuğunu geliştirme aşamasında önemli adımlar atmıştır. 2014 yılında Mazlum Kuzey sinema filminde konuk oyuncu olarak katılmış bu filmde de kısa sürelide olsa varlığını hissettirmiştir. Asıl oyunculuk kariyerini yakın zamanda televizyon dizisi olarak seyircisi ile buluşan 2015 yılında yayına giren Asla Vazgeçmem dizisinde Yiğit Kozan karakteri ile duygusal anların yaşandığı romantik aşkların konu alındığı dizide karizmatik şirket patronu olarak rol almış ve oyunculuğunu göstermiştir.

Bu dizide sahip olduğu ailesine ve yakınlarına sahip çıkmak adına bir çık fedakarlıkta bulunan genç iş adamı tiplemesini başarı ile oynamıştır. 2015 yılında komedi tarzında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Bizans oyunları Geym of Bizans diye de adlandırılan sinema filminde Prens Adonis karakterini başarılı bir şekilde sergileyerek filmin sevilen karakterlerinden olmayı başarmıştır. Tolga Han Sayışman 2004 yılında başlayan günümüze kadar devam eden oyunculuk kariyerini hiçbir olumsuz etki almadan dizilerde başarı ile sergileyerek aynı zamanda sinema filmlerinde de etkisini göstermiştir. Oyuncunun oyunculuk alanındaki başarıları günlük yaşamında da çevresi tarafından desteklenerek günümüzde de etkisini sürdürmektedir. Tolga Han Sayışman biyografi oluşumu veya Tolga Han Sayışman hayatı hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen oyuncunun hayranları internet ortamından gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir