Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Bir bilgisayarda hız problemleri yüzde 90 windows kayıt hataları sonucudur. PC’nizdeki tüm yazılımların bir sicili vardır. Çok sok indirmeler ile bilgisayarınız yavaşlar. Eğer’ki bir bilgisayar perfonmas artırıcı yazılım bilgisayarınızı hızlandırmada belki sizlere yardımcı olabilmektedir. Direkt olarak’da internet’ten yazılımı indirebilirsiniz.

Eğer’ki son zamanlar’da çok program veya farklı yazılımlar indiriyorsanız Casus ve Malvera yazılımlarını kontrol etmelisiniz. İnternet’ten program veya dosya indirdiğinizde bunun yanında hiç bir şekilde fark etmeden diretk olarak virüs’de indirmeye sebep olabilirsiniz. İndireceğiniz dosyayı ilk olarak taramadan geçirmekte fayda vardır. Eğer dosyayı indirdikten sonra virüs bilgisayara bulaşmıssa zaten kendiniz’de anlayacaksınız. Bilgisayarınızın gittikçe yavaşlamasından ve bilgisayarın beyninde virüsler dolaşacaktır. İyi bir yazılım yani Anti-virüs bilgisayarınızı temizlemeye yardımcı olabilmektedir.

İnternetten bir şey indirmek bazı kişilerde alışkanlık olabilmektedir. Ama bilgisayarınızın temiz sağlığınıda düşünmelisiniz. Aynı zamanda dosya ve yazılımlar indirdiğinizde bilgisayarınızın hafızası dolabilmektedir. Buda bilgisayarınızın ciddi anlamda yavaşlamaya başlar. Bilgisayarınızda gereksiz dosyalar varsa sizlere önerimiz onları silin, eğer silmezseniz kısa bir süre sonra bilgisayarın belleği dolar ve artık internetten dosya ve programlar indiremezsiniz.

Bir bilgisayarın ön belleğinde istenmeyen bir sürü dosya vardır. Bu dosyalar bilgisayarınzı yavaşlatır ve aynı zamanda gereksiz yer kaplar ve bilgisayarınızın hafızasını boş yere doldurur. Bilgisayarınızda’ki geçmişi, çerezleri silmeniz gerekmektedir. Zaten sildiğiniz’de bilgisayarınızın nasıl hızlanacağını en kısa zamanda fark edebileceksiniz. Nasıl Sileriz derseniz Başlat menüsünden silebilirsiniz.

Random Access Memory iyileştirilmesi PC nizde daha fazla bellek, daha yüksek hız göz önüne alınırsa, en uygun seçenek gibi görünür. Sistem Bilgisi yardımıyla bilgisayarınızda mevcut yer sizlere RAM belirlemektedir. Alacağınız daha fazla RAM, daha iyi PC’nizin daha hızlı olacaktır.

Kişisel bilgisayarlar’da veri saklandığı bölümler binlerce içermektedir. Bilgisarlarınız çok yavaş ise klasörleri silin. Bilgilerinizi doğru yere saklayınız. Eğer bilgilerinizi farklı yerlere kayıt ediyorsanız bilgisayarınız ise o kadar dağınık olur. Eğer doğru yere bilgilerinizi taşıyorsanız bilgisayarınızın hızı’da o kadar hızlı olacaktır. Bilgisayarınızın düzeniniz için eğer bir örnek vermek gerekirse Gardırop diyebiliriz. Çünkü gardıropunuz’da herşey düzgün olur. Nasıl gardıropunuz düzgün ise bilgisayarınız’da o kadar düzenli olmalıdır.

Bilgisayarınızda’ki gereksiz dosyaları sıkıştırarak bilgisayarınızda’ki belleği yarıya indirin. Eğer bunu yaparsanız bilgisayarınızı daha daha hızlandıracaktır.

Birden fazla kullandığınız tarayıcılar bilgisayarınızın hızını düşürebilmektedir. Yalnızca sadece bir İnternet tarayıcısını kullanmanız bilgisayarınız için daha faydalı olacaktır. Eğer siz tarayıcılar hakkında bilgili değilseniz sizlere Google Chrome’yi önerebilir. Google Chrome çok iyi olduğu söylentilere rastlandık. Google chromeyi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda İnternet’te gezinmeyi bir alışkanlık haline getiriniz.

Yazar: Abdullah Selli

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir