Bilgisayara Yazıcı Nasıl Yüklenir?

Bilgisayara Yazıcı Nasıl Yüklenir?

Bilgisayar’da var olan belgelerin kağıda aktarılması için bilgisayara bağlı yazıcının olması gerekir. Bilgisayar’da her hangi bir yazıcı eklemek için aşağıda’ki işlem adları izlenir.

(1) Başlat menüsünden yer alan Aygıtlar ve yazıcılar seçeneği seçilir.

Bilgisayara Yazıcı Nasıl Yüklenir 1 anlatım

Resimli Anlatım 1

(2) Aygıtlar ve Yazıcılar penceresinde Yazıcı Ekle  Komutu Tıklanır.

Bilgisayara Yazıcı Nasıl Yüklenir 2

Resimli Anlatım 2

(3) Yazıcı Ekle penceresinde yazıcının bilgisayar bağlantı şekline. göre Yerel Yazıcı ekle veya Ağ yazıcısı, Kablosuz yazıcı veya Blueooth Yazıcı ekle seçeneği seçilir. Yazıcı bilgisayara bağlı ise yerel yazıcı seçeneği seçilir.

Resimli Anlatım 3

Resimli Anlatım 3

(4) Yazıcılar bilgisayara çeşitli şekilde bağlanabilir. Bunlar LPT, USB kablosuz, veya Bluetooth bağlantısı olabilir. Yazıcının bağlantı özelliğine göre uygun bağlantı noktası seçilip ileri düğmesine tıklanır.

Resimli Anlatım 4

Resimli Anlatım 4

(5) Yazıcı Sürücüsünün Yükle Penceresinde karşımızda 3 seçenek çıkmaktadır. İlk seçenek, Windows’un bünyesinde yazıcı marka veya modelleridir. Bunlar’dan yazıcı mevcutsa kurulum yapılabilir. İkinci seçenek Disketi var seçeneği bir depolama aygıtından yada İnternet’ten indirilmiş sürücü ile kurulum yapılabilir. Son seçenek Windows Update seçeneğidir. Bu seçenek ile Online (Çevrimiçi) olarak Windows Update’e bağlanır. Windows buradan yazıcının marka ve modeline olan sürücüyü bulur ve kurulumu gerçekleştirir.

Resimli Anlatım 5

Resimli Anlatım 5

Bu Kadar Sizlere Resimli ve Detaylı açıklama yaptık. Umarım İşinize yaramıştır. Eğer Anlamadığınız yerler olursa bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

Etiketler: , , ,

1 comment

  1. Sezer Burak Nisan 22, 2017 at 3:14 pm Reply

    Teşekkür ederim çok işimize yaradı 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir